Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi
W środę, 22 kwietnia 2026 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi w terenie. Klasy 4-8 udały się do Parku Ekologicznego im. Stanisława Pankalli w Pasłęku.
Żeby nie było nudno, uczniowie musieli pokonać trasę zgodnie z przekazaną instrukcją. Tu przydały się plany miasta i kompasy. Było z tym trochę zabawy. W parku stali się obserwatorami przyrody. Z pomocą zmysłów, lupy i nowoczesnych technologii poznawali dostępne ekosystemy i obserwowali rośliny, zwierzęta i ich ślady oraz rozmawiali o tym, w jaki sposób człowiek wpływa na środowisko i jak możemy dbać o nasze lokalne zasoby przyrodnicze.
Ze zdjęć został utworzony filmik. Link do niego to: https://youtube.com/shorts/-YkbF6qHrHo?si=akJrqj0yChrNGLVD
Info i foto: Barbara Budkiewicz

