Dzień Ziemi
W dniu 22 kwietnia 2026 r. w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyły się Obchody Dnia Ziemi zorganizowane przez Pasłęckie Centrum Kultury i Aktywności. Była to okazja do wzięcia udziału w akcji sprzątania, jednocześnie dbając o czystość lokalnej przestrzeni. Po zakończeniu działań uczestnicy spotkali się przy ognisku, gdzie w miłej atmosferze mogli odpocząć i porozmawiać. Wydarzenie pokazało, że wspólne, nawet niewielkie inicjatywy mają realny wpływ na środowisko.

