Gminny Dzień Strażaka 23 maja 2026 r.
Zarząd Oddziału Miejsko–Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pasłęku oraz Burmistrz Pasłęka serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach Gminnego Dnia Strażaka, który odbędzie się 23 maja 2026 roku na Placu św. Wojciecha w Pasłęku.
W programie wydarzenia przewidziano uroczystości oficjalne, przemarsz kolumny strażackiej oraz rodzinny piknik pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Program obchodów:
11:00 – Msza Święta
Msza święta w kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku.
11:50 – Przemarsz kolumny strażackiej
Uroczysty przemarsz strażaków na Plac św. Wojciecha.
12:00 – Uroczysty apel
Oficjalny apel połączony z wręczeniem medali i odznaczeń.
12:45 – Strażacki Piknik Rodzinny
Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, m.in.:
- zabawy z animatorem,
- dmuchańce dla dzieci,
- pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- prezentacja sprzętu strażackiego,
- nalewanie wody do nalewaków przy pomocy hydronetki,
- stoiska i atrakcje gastronomiczne,
- grochówka i lody.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do wspólnego świętowania i spędzenia czasu w rodzinnej, strażackiej atmosferze!

