Miasto i Gmina Pasłęk

Gminny Dzień Strażaka 23 maja 2026 r.

Zarząd Oddziału Miejsko–Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pasłęku oraz Burmistrz Pasłęka serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach Gminnego Dnia Strażaka, który odbędzie się 23 maja 2026 roku na Placu św. Wojciecha w Pasłęku.

W programie wydarzenia przewidziano uroczystości oficjalne, przemarsz kolumny strażackiej oraz rodzinny piknik pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Program obchodów:

11:00 – Msza Święta
Msza święta w kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku.

11:50 – Przemarsz kolumny strażackiej
Uroczysty przemarsz strażaków na Plac św. Wojciecha.

12:00 – Uroczysty apel
Oficjalny apel połączony z wręczeniem medali i odznaczeń.

12:45 – Strażacki Piknik Rodzinny

Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, m.in.:

- zabawy z animatorem,
- dmuchańce dla dzieci,
- pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- prezentacja sprzętu strażackiego,
- nalewanie wody do nalewaków przy pomocy hydronetki,
- stoiska i atrakcje gastronomiczne,
- grochówka i lody.


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do wspólnego świętowania i spędzenia czasu w rodzinnej, strażackiej atmosferze!

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności