III EDYCJA POWER FEST W PASŁĘKU ZA NAMI
W sobotę, 20 czerwca 2026 roku w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyła się III edycja Power Fest – wydarzenia promującego aktywność fizyczną, sportową rywalizację i rodzinną integrację.
W programie znalazły się m.in. zawody strongman dla dzieci, kobiet i mężczyzn, biegi z przeszkodami, zawody hobby horse oraz biegi drużyn PSP i OSP.
Szczególnym punktem programu były I Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków w Biegu Strażackim. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Nowym Mieście Lubawskim, Piszu, Lidzbarku Warmińskim, Szczytnie, Olecku, Mrągowie, Bartoszycach, Giżycku i Iławie, a także Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze nr 1, 2 i 3 w Elblągu.
Na najmłodszych czekały dmuchańce, animacje, konkursy i liczne atrakcje rekreacyjne.
Zwieńczeniem wydarzenia była wieczorna impreza muzyczna.
III edycja Power Fest – Tor Odwagi została objęta Honorowym Patronatem Senatora RP Gustawa Marka Brzezina, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Radosława Króla, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Kuchcińskiego, Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego, Prezydenta Elbląga Michała Missana, Burmistrz Pasłęka Elżbiety Wasiuk oraz Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie nadbryg. mgr. inż. Michała Kamienieckiego.
Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy Pasłęk.

