Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy Pasłęk kadencji 2026-2029
Dziś, 24 czerwca 2026 roku odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Pasłęk kadencji 2026–2029. Było to ważne wydarzenie rozpoczynające działalność nowo wybranych młodych radnych, którzy przez najbliższe trzy lata będą reprezentować głos młodzieży z terenu Gminy Pasłęk.
Podczas pierwszej sesji dokonano wyboru Prezydium Młodzieżowej Rady Gminy Pasłęk:
- Przewodnicząca – Patrycja Stankiewicz,
- I Wiceprzewodniczący – Jakub Romanowski,
- II Wiceprzewodnicząca – Alicja Grzebińska,
- Sekretarz – Anna Deptuła.
W trakcie obrad wybrano również opiekuna Młodzieżowej Rady Gminy Pasłęk. Funkcję tę powierzono Pani Magdalenie Pawłyk, która będzie wspierać młodych radnych w realizacji ich inicjatyw oraz działaniach na rzecz lokalnej społeczności.
Podczas sesji słowa podziękowania za działalność Młodzieżowej Rady Gminy Pasłęk kadencji 2023–2026 skierowali Burmistrz Pasłęka Pani Elżbieta Wasiuk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku Pan Bogdan Pobiarżyn, dziękując młodym radnym za ich zaangażowanie, aktywność oraz pracę na rzecz lokalnej społeczności.
Życzymy członkom Młodzieżowej Rady Gminy Pasłęk kadencji 2026–2029 wielu sukcesów, owocnej współpracy, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz licznych inicjatyw służących rozwojowi młodzieży i całej społeczności Gminy Pasłęk.

