34. Finał WOŚP w Zespole Szkół w Pasłęku
W miniony weekend, tj. 24-25.01 2026 r. Pasłęk ponownie stał się miejscem wielkiej mobilizacji i dobrej energii. W Zespole Szkół w Pasłęku odbył się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przyciągnął rzesze mieszkańców i gości gotowych wspierać szczytny cel tegorocznej zbiórki.
W sobotę, 24 stycznia 2026 r. sala gimnastyczna Zespołu Szkół tętniła muzyką i dobrą zabawą podczas Charytatywnego Maratonu Tanecznego „Zumba by WOŚP” prowadzonego przez lokalnych instruktorów.
Główne wydarzenia miały miejsce w niedzielę, 25 stycznia 2026 r. Od wczesnych godzin popołudniowych scena wypełniła się występami artystycznymi, które przygotowały lokalne zespoły i grupy m.in. Parafialna Orkiestra Dęta z Zielonki Pasłęckiej, zespół PASŁĘCZANIE, tancerze Cheerleaders Dance Pasłęk, zespół WYSOCZANKI, dzieci z pasłęckich przedszkoli oraz młodzież z Sekcji Wokalnej i Muzycznej PCKiA.
Tradycyjnym punktem programu była licytacja przedmiotów i usług, w której nie zabrakło hojnych stawek i gorących emocji. Z ogromną radością informujemy, że gadżety i przedmioty przekazane przez pasłęcki samorząd osiągnęły w licytacjach łączną kwotę 3 820 zł.
Podczas finału nie zabrakło atrakcji towarzyszących: loterii z wygranym każdym losem, kramiku Aniołowa z ruchancami, waty cukrowej oraz fotobudki 360°. Duże emocje, zwłaszcza wśród dzieci, wzbudzały pokazy pierwszej pomocy i zajęcia edukacyjne. Można było także zmierzyć cukier i ciśnienie, odwiedzić kiermasz książeczek dla dzieci oraz skorzystać z popularnej kawiarenki.
Wielki finał zwieńczył niezwykły pokaz tańca ognia jako „Światełko do nieba”. Dzięki hojności oraz zaangażowaniu pasłęckiej społeczności udało się zebrać ponad 70 tysięcy złotych!

