IV Gala Cheerleaders połączona z jubileuszem klubu ENERGY DANCE
W piątek, 16 stycznia 2026 r. w Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID zebrali się rodzice oraz miłośnicy cheerleadingu, aby podziwiać blisko 200 zawodników, którzy zaprezentowali swoje premierowe występy podczas
IV GALI CHEERLEADERS. Gala w tym roku połączona była z obchodami 10-lecia powstania klubu ENERGY DANCE.
Gala została objęta Patronatem Honorowym Starosty Elbląskiego Pana Macieja Romanowskiego oraz Burmistrz Pasłęka Pani Elżbiety Wasiuk. Przedstawiciele samorządu od wielu lat wspierają działalność Stowarzyszenia oraz inicjatywy promujące aktywność sportową i taneczną wśród dzieci i młodzieży.
Podczas wydarzenia zaprezentowano łącznie 26 występów, w tym występ finałowy. Publiczność mogła obejrzeć premierowe choreografie wszystkich grup, a także dodatkowe układy przygotowane specjalnie na tę okazję. Galę otworzył nastrojowy występ ze świecącymi wstążkami, stanowiący wprowadzenie do dalszej części wydarzenia. Następnie wszystkie zespoły zaprezentowały się w choreografii przygotowanej do utworu „10 lat ENERGY DANCE”. Zwieńczeniem tej części były podziękowania dla zawodników, rodziców i trenerów, połączone z efektami estradowymi.
Występy odbywały się zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Klub ENERGY DANCE prowadzi szkolenie zawodniczek w dywizjach Pom Dance oraz Freestyle Pom. Nad przebiegiem wydarzenia czuwały trenerki: Daria Borkowska, Klaudia Lejman, Julia Mikołajka oraz Agnieszka Lejman.
W trakcie gali odbyła się również część poświęcona podziękowaniom dla osób współpracujących z klubem przez cały rok. Podziękowania wręczyły przedstawicielka Stowarzyszenia ENERGY CHEERLEADERS – Barbara Żmijewska – oraz założycielka klubu ENERGY DANCE, Agnieszka Lejman.
Zespoły TEAM SPARKLES oraz MINI SPARKLES zaprezentowały choreografię w nowej dywizji CHEER. Pomimo ograniczonego czasu treningowego występ został przygotowany z dużym zaangażowaniem. Umiejętności zawodników oraz poziom prezentacji spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności.
Oba zespoły na co dzień rywalizują w dywizji Freestyle Pom i biorą udział w zawodach międzynarodowych. W lutym zaplanowany jest ich udział w GERMAN ALL LEVEL CHAMPIONSHIP w Hamburgu, natomiast w czerwcu zawodnicy wystąpią podczas Mistrzostw Europy – EUROPEAN SUMMIT 2026 w Lizbonie.
W programie wydarzenia znalazło się także sześć występów w kategorii Acro Solo. Swoje choreografie zaprezentowały: Natasza Paluch, Julia Mikołajka, Michalina Kamieniecka, Ola Zarzeka, Lena Wawer oraz Pola Kołakowska.
Nowością tegorocznej gali był występ koedukacyjnej grupy TEAM UP. Zespół trenuje raz w tygodniu i składa się z siedmiu dziewczynek oraz dwóch chłopców. Podczas zajęć uczestnicy skupiają się głównie na elementach akrobatycznych i gimnastycznych, wykorzystywanych następnie w choreografiach. Grupa nie wykonuje układów z pomponami.
Finał gali rozpoczął się układem tanecznym wykonanym w ciemności z użyciem świecących pałek. Następnie każda z grup zaprezentowała fragment choreografii, po czym wszyscy uczestnicy wspólnie wystąpili w końcowym układzie. Po zakończeniu wydarzenia każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek.
Tegoroczną galę poprowadziła Magdalena Piaskowska. Wydarzenie przebiegło sprawnie i w podniosłej atmosferze, stanowiąc podsumowanie wieloletniej działalności klubu ENERGY DANCE.
Info i foto: Pani Agnieszka Lejman

