Wspaniała przygoda z folklorem w Szkole Podstawowej nr 2 w Pasłęku
W poniedziałkowe przedpołudnie (31.03.2025 r.) w Szkole Podstawowej nr 2 w Pasłęku odbył się niezwykły występ artystyczny. Dzieci miały okazję zobaczyć i przeżyć prawdziwą podróż w głąb polskiej tradycji, dzięki występowi lokalnego zespołu folklorystycznego ,,Pasłęczanie’’. Aula szkolna zamieniła się w barwną scenę pełną ludowych strojów, skocznej muzyki i radosnych tańców.
Zespół folklorystyczny zaprezentował tradycyjne tańce i pieśni z różnych regionów Polski. Dzieci z zaciekawieniem podziwiały kolorowe stroje ozdobione haftami oraz słuchały opowieści o dawnych zwyczajach. Szczególną radość sprawiła możliwość aktywnego uczestnictwa w zabawie – zarówno przedszkolaki, jaki i uczniowie klas I-III chętnie włączali się we wspólne tańce i klaskali do rytmu ludowych melodii. Na zakończenie występu dzieci mogły spróbować swoich sił w prostych układach tanecznych, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem. Radość i uśmiechy na twarzach najmłodszych były najlepszym dowodem na to, że spotkanie z folklorem było dla nich niezapomnianym przeżyciem.
Występ zespołu był wspaniałą okazją do przybliżenia dzieciom piękna polskich tradycji i kultury. To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci, a kto wie – może nawet zainspiruje do dalszego poznawania folkloru!
Info i foto: SP 2

