Uwaga na osoby podszywające się pod przedstawicieli Gminy lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Do Urzędu Miejskiego w Pasłęku docierają sygnały o osobach przedstawiających się jako „przedstawiciele gminy” oraz firmach, które oferują mieszkańcom wykonanie audytów energetycznych oraz pomoc w uzyskaniu dofinasowań na wymianę starych pieców, powołując się na współpracę z Gminą Pasłęk.
Informujemy, że nie są to przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Pasłęku.
Urząd Miejski w Pasłęku nie prowadzi i nie zleca żadnych wizyt domowych ani audytów energetycznych.
Nikt z Urzędu Miejskiego w Pasłęku nie chodzi po domach w celu oferowania jakichkolwiek usług, dofinansowań czy kontroli.
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności wobec osób lub firm, które:
- podają się za przedstawicieli Gminy Pasłęk lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW),
- oferują rzekome dofinansowania lub audyty energetyczne,
- kontaktują się z mieszkańcami osobiście, telefonicznie, mailowo lub poprzez ulotki.
Wszystkie rzetelne informacje o możliwościach dofinansowania, programach i audytach energetycznych można uzyskać osobiście w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym znajdującym się w Urzędzie Miejskim w Pasłęku, pl. Św. Wojciecha 5, tel. 55 6182744.
Tam pracownicy udzielą Państwu pełnych, sprawdzonych informacji.
W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Pasłęku lub zgłoszenie podejrzanych sytuacji na Policję.

