Spotkanie dotyczące naboru wniosku w ramach konkursu pn. „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur”
We wtorek, 10 marca 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Pasłęku odbyło się spotkanie dotyczące naboru wniosku w ramach konkursu pn. „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur” w 2026 r. ogłoszonego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Podczas spotkania omówiono zakres planowanych działań oraz katalog kosztów kwalifikowalnych w ramach konkursu. Ustalono wstępny zakres działań planowanych do realizacji w projekcie polegającym na uzupełnieniu brakującej roślinności oraz wykonaniu nowych nasadzeń w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym w Pasłęku.
Planowana realizacja zadania ma na celu poprawę jakości środowiska przyrodniczego, zwiększenie powierzchni terenów zielonych, stworzenie ogólnodostępnej przestrzeni rekreacyjnej oraz podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców.
Do 8 kwietnia 2026 r. Gmina Pasłęk planuje złożenie wniosku o dofinansowanie realizacji przedmiotowego zadania, z planowanym terminem realizacji w roku 2026. Maksymalna kwota możliwego do uzyskania dofinansowania wynosi 30 000 zł.
.png)

