Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pasłęku
W piątek, 15 maja 2026 r. podpisano umowę pomiędzy Województwem Warmińsko-Mazurskim a Gminą Pasłęk na dofinansowanie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pasłęku. W ramach Programu rozwoju infrastruktury sportowej w województwach Gmina otrzyma dotację celową w wysokości 1 200 000 zł ze środków budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
W podpisaniu umowy uczestniczyli: Pan Robert Turlej – Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pani Elżbieta Wasiuk – Burmistrz Pasłęka, Pani Bożena Adamczyk – Skarbnik Gminy Pasłęk oraz Pan Bogdan Pobiarżyn – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku.
Realizacja inwestycji zaplanowana jest w okresie od 1 lipca 2025 r. do 30 grudnia 2026 r. Nowa hala sportowa znacząco poprawi warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz stworzy jeszcze lepsze możliwości rozwoju aktywności sportowej dzieci i młodzieży z terenu Gminy Pasłęk.

