Dni Pasłęka 2025. Relacja z drugiego dnia: Z Policją Bezpiecznie
W niedzielę, 3 sierpnia 2025 roku w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbył się drugi dzień obchodów Dni Pasłęka 2025, zorganizowany pod hasłem „Z Policją Bezpiecznie”. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców oraz turystów, szacuje się, że w imprezie udział wzięło co najmniej 700 najmłodszych uczestników.
Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Wśród najważniejszych punktów znalazły się pokazy nowoczesnego i historycznego sprzętu policyjnego, prezentacje zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz stoisko informacyjno-edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Młynary.
Gościem specjalnym wydarzenia była uwielbiana przez dzieci maskotka Sierżant Bóbr, która wzbudzała ogromny entuzjazm wśród najmłodszych i chętnie pozowała do zdjęć.
Dużym powodzeniem cieszył się konkurs plastyczny pod hasłem „Bądź bezpieczny na wakacjach”, który był okazją dla dzieci do zaprezentowania swojej kreatywności oraz wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
Na uczestników czekały również: gry i konkursy z nagrodami, dmuchana zjeżdżalnia, symulator zderzeń, a także pyszne słodkości wata cukrowa i gofry. Dla wszystkich gości przygotowano również grochówkę.
Wszystkie nagrody dla dzieci zostały rozdane, a radość i uśmiechy najmłodszych były najlepszym dowodem na sukces wydarzenia.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Starosty Elbląskiego oraz współfinansowane ze środków Gminy Pasłęk w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2025 rok.
Fotorelację z wydarzenia przygotował Pan Marcin Kłosiński.

