Miasto i Gmina Pasłęk

Warsztaty w Kaczym Bagnie....

W pierwszych dniach ferii zimowych (od 23.01.2023 r. do 25.01.2023 r.) trzydziestu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku, w ramach realizacji planu Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego na rok szkolny 2022/2023, uczestniczyło w programie wychowawczo-profilaktycznym w Kaczym Bagnie, Miejscu Inicjatyw Pozytywnych, edukacji, animacji i kultury. Opiekunami grupy były dwie nauczycielki ze szkoły.

Warsztaty w Kaczym Bagnie to nowoczesny i autorski projekt edukacyjny, oparty na założeniach pedagogiki alternatywnej, animacji społecznej, socjoterapii oraz morskiego wychowania młodzieży, który polega na kształtowaniu charakterów, rozwoju osobowości, zdolności organizacyjnych i interpersonalnych. Wyzwala inicjatywy, inspiruje do twórczego działania, pobudza wyobraźnię, integruje, bawi i uczy.

Uczestnicy warsztatów mieli za zdanie poczuć satysfakcję z dobrze wykonanych zadań, uwierzyć w siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Wszystkie te cele zostały zrealizowane. Atmosfera na zajęciach była doskonała. Uczniowie z wielkim zapałem angażowali się we wszystkie projekty. Ich poczucie własnej wartości, siły sprawczej zwiększało się z zajęć na zajęcia. Dzieci współpracowały ze sobą, poznawały się i dobrze czuły się w swoim towarzystwie.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok. Całkowity koszt zadania wyniósł 13.620 zł.

 

Foto: SP 1

Galeria zdjęć

20230123_162317 20230123_165405 20230123_165948 20230123_170644 20230123_170742 20230123_170746 20230123_170754 20230124_095110 20230124_102940 20230124_103137 20230124_110021 20230124_113035 20230124_114152 20230124_122757 20230124_165055 20230124_165109
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności