Miasto i Gmina Pasłęk

Uczniowie z Francji w Pasłęku

W poniedziałek, 24 marca 2025 roku w Sali im. Stanisława Paździora Burmistrz Pasłęka Pani Elżbieta Wasiuk miała zaszczyt powitać delegację uczniów ze szkoły w Trégier we Francji. Wizyta miała miejsce w ramach projektu dotyczącego obronności terytorium i granic, realizowanego we współpracy z Zespołem Szkół w Pasłęku.

Po części oficjalnej goście udali się na spacer po pasłęckiej starówce, gdzie uczestnicy mieli okazję poznać historię miasta, której przewodnikiem był Dyrektor Biblioteki Publicznej w Pasłęku Pan Piotr Adamczyk. W trakcie wizyty goście wysłuchali także wyjątkowej prezentacji na temat organów mistrza Hildebrandta. Prezentację pełną ciekawostek historycznych i muzycznych zaprezentował Pan Jacek Matukiewicz.

 

Galeria zdjęć

Uczniowie z Francji w Pasłęku_1 Uczniowie z Francji w Pasłęku_2 Uczniowie z Francji w Pasłęku_3
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności