Miasto i Gmina Pasłęk

Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności w Karczowiskach Górnych koło Elbląga.

W ubiegły weekend, 3-4 sierpnia 2024 r. już po raz dwudziesty odbyły się Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności w Karczowiskach Górnych koło Elbląga. W wydarzeniu uczestniczyli Burmistrz Pasłęka Pani Elżbieta Wasiuk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku Pan Bogdan Pobiarżyn.

Podczas targów odwiedzający mogli zaopatrzyć się w różnorodne regionalne przysmaki w tym miody, miody pitne, wyroby z produktów pszczelich tj. kosmetyki oraz naturalną żywność. Na targach nie zabrakło również bogatej oferty asortymentu pszczelarskiego.

Wśród licznych atrakcji tegorocznych targów znalazły się pokazy sprzętu pszczelarskiego, wystawy i koncerty. Szczególną uwagę przyciągnął koncert Tomka Steńczyka, który wykonał utwory Marka Grechuty. Dodatkowo Siostry Wajs zaprezentowały premierową piosenkę „Podziękuj Pszczole”. Goście mogli również posłuchać światowych przebojów muzyki rozrywkowej w wykonaniu skrzypaczki Basi Kawa.

Podczas tegorocznych targów Pani Jolanta Pliszka, Prezes Terenowego Koła Pszczelarskiego „Bartnik”, została wyróżniona za wieloletnią pracę pszczelarską oraz aktywną działalność społeczną na rzecz koła i Regionalnego Związku Pszczelarzy w Elblągu. Nagrodę odebrała z rąk Pana Waldemara Badeńskiego, Prezesa Regionalnego Koła Pszczelarzy.

Tegoroczne targi to nie tylko uczta dla podniebienia, ale również doskonała okazja do poznania tradycji i nowinek związanych z pszczelarstwem. To wydarzenie, które łączy lokalną społeczność, promuje regionalne produkty i oferuje niezapomniane wrażenia artystyczne.

Galeria zdjęć

img-20240805-wa0000 img-20240805-wa0014 img-20240805-wa0022 img-20240805-wa0020 img-20240805-wa0008 img_20240805_084824 img-20240805-wa0017 img-20240805-wa0013 img-20240805-wa0002 img-20240805-wa0005
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności