Miasto i Gmina Pasłęk

Stypendia sportowe 2023

W dniu dzisiejszym (09.02.2023 r.) Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski podpisał umowy o przyznaniu stypendium sportowego na rok 2023 z sportowcami reprezentującymi Pasłęk oraz Klub Sportowy Polonia z Pasłęka na arenach sportowych. Stypendia sportowe otrzymują sportowcy, którzy w minionym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe rangi mistrzowskiej na szczeblu krajowym i arenach międzynarodowych. Na stypendia sportowe w tym roku Gmina w swoim budżecie przeznaczyła 19 tys. zł. Stypendia przyznawane są na okres 12 miesięcy.

 

Stypendium otrzymali:

1. Martyna AdamczykPOWOŁANIE DO KADRY NARODOWEJ PZLA,

Reprezentantka Klubu Sportowego Polonia Pasłęk. Pod okiem trenera Pana Piotra Borysewicza trenuje rzut oszczepem. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (54 Mistrzostwa Polski w Belsko-Białej) o randze Mistrzostw Polski w grupi A/2 rzut oszczepem k U18 (500) zajęła 9 pozycję.

 

2. Artur Cytlał – POWOŁANIE DO KADRY NARODOWEJ PZLA,

Reprezentant Klubu Sportowego Polonia Pasłęk. Pod okiem trenera Pana Piotra Borysewicza trenuje rzut oszczepem. Podczas 76. Mistrzostw Polski w Radomiu o randze Mistrzostw Polski, uzyskał złoty medal i tytułu Mistrza Polski juniorów, zwycięstwo drużynowe w meczu U20 Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Słowenia 2022, III miejsce drużynowo podczas meczu międzynarodowego Polska-Czechy-Węgry w Karpaczu.

  

3. Adam OchnikPOWOŁANIE DO KADRY NARODOWEJ PZLA,

Jest zawodnikiem Klubu Sportowego Polonia Pasłęk, podopiecznym trenera Roberta Koszyka.

Osiągnięcia w 2022 roku: 98. PZLA Mistrzostwa Polski w Suwałkach - ranga Mistrzostwa Polski - 6 pozycja, 94. PZLA Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych Olesno - ranga Mistrzostwa Polski - 4 i 7 pozycja, 39. PZLA Mistrzostwa Polski w Poznaniu - ranga Mistrzostwa Polski - 4 miejsce.

 

Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Galeria zdjęć

foto_0003 foto_0005 foto_0010 foto_0016 foto_0022 foto_0027
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności