Miasto i Gmina Pasłęk

Spotkanie z sołtysami

W dniu 11 grudnia 2024 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pasłęku odbyło się spotkanie z sołtysami z terenu gminy Pasłęk, będącymi liderami społeczności wiejskiej. Tematem spotkania było przedstawienie projektowanych zmian dotyczących dodatkowych środków budżetowych dla poszczególnych sołectw oraz zasad wydatkowania środków z funduszu sołeckiego przez sołtysów. Spotkanie dotyczyło również podejmowania współpracy z sołectwami w zakresie utrzymania czystości, porządku i bezpieczeństwa na gminnych terenach wiejskich. Poruszone zostały tematy dotyczące zasad rządowego programu „Czyste powietrze”, współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie, wycinki drzew z gruntów prywatnych i gminnych, doświetlenia i bieżących remontów dróg gminnych a także przekazane zostały informacje na temat postępowania z wilkami w przypadku ich nadmiernego zbliżania się do siedlisk ludzkich.

Galeria zdjęć

img-20241219-wa0000 img-20241219-wa0001
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności