Miasto i Gmina Pasłęk

Spotkanie z sołtysami w związku z inicjatywą sadzenia drzew miododajnych

We wtorek, 17 lutego 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Pasłęku odbyło się spotkanie z sołtysami i przedstawicielami następujących miejscowości: Aniołowo, Borzynowo, Gołąbki, Kopina, Kronin, Kupin, Leżnica, Marianka, Nowe Kusy, Piniewo, Robity-Wieś, Rzeczna, Surowe.

Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z konkursem pn. „Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, jako sposób na ochronę bioróżnorodności w województwie warmińsko-mazurskim w trosce o owady zapylające”, ogłoszonym przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas spotkania z sołtysami, wspólnie podjęto decyzję, że 12 sołectw przystąpi do wniosku konkursowego Gminy Pasłęk i będzie uczestniczyć w działaniach polegających na nasadzeniu drzew i krzewów miododajnych w obrębie swoich miejscowości.

Planowana realizacja zadania ma na celu poprawę środowiska naturalnego w regionie poprzez m.in. zwiększenie bazy pożytkowej dla pszczół, odbudowę zdegradowanych ekosystemów, powstrzymanie oraz odwrócenie spadku liczebności owadów zapylających, a także zwiększenie bioróżnorodności dostępnych publicznie terenów zielonych i co się z tym wiąże poprawę komfortu życia mieszkańców.

Do dnia 27 marca 2026 r. Gmina Pasłęk planuje złożyć wniosek o dofinansowanie realizacji przedmiotowego zadania, którego wykonanie przewidziane jest na rok 2026. Maksymalna kwota możliwego do uzyskania dofinansowania wynosi 10 000 zł.

Galeria zdjęć

20260317_090408 20260317_090414 20260317_090424
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności