Miasto i Gmina Pasłęk

Spotkanie z Panem Tomaszem Tuniewiczem

W dniu dzisiejszym tj. 28 czerwca 2022 roku Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski spotkał się z Panem Tomaszem Tuniewiczem - Prezesem Grupy Rowerowej „Team Mustang Pasłęk”. Spotkanie było okazją do przekazania podziękowań Burmistrzowi Pasłęka za pomoc i wsparcie przy organizacji VIII Pasłęckiego MTB Maratonu.

Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski od wielu lat wspiera powyższą inicjatywę. W tym roku Team Mustang Pasłęk otrzymał dotację w wysokości 5 tys. zł jako wsparcie realizacji zadania własnego gminy Pasłęk w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu na realizację zadania pn. "Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez kolarstwo".

 

Dla przypomnienia dodajmy, że tegoroczna edycja maratonu odbyła się w sobotę 4 czerwca 2022 roku. Główny wyścig na dystansie 46 kilometrów wygrali Bartosz Banach (Bright Invention Gdańsk) i Małgorzata Jakubowska (Auto Land MTB Team). W wyścigu tym wystartowało 43 zawodników, a ukończyło 38.

Przed głównym wyścigiem, na dystansie 1500 m wystartowały dzieci. Po biegu głównym wystartowali uczestnicy wyścigu MINI na dystansie 23 kilometrów. Jako ostatni, na trasę o długości 2,3 kilometra, wyruszył Wyścig Rodzinny.
Nagrody dla najlepszych zawodników i zawodniczek wręczyli Wiceburmistrz Pasłęka Marek Sarnowski wraz z jednym z głównych sponsorów imprezy
Panem Wojciechem Żylisem - Prezesem Braniewsko-Pasłęckiego Banku Spółdzielczego.

Organizatorami imprezy był Team Mustang Pasłęk przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pasłęku, Zespołem Szkół w Pasłęku, Szkolnym Związkiem Sportowym w Pasłęku.

Galeria zdjęć

1-IMG_5794 2-IMG_5797 3-IMG_5799
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności