Miasto i Gmina Pasłęk

Spływ kajakowy z Kuźnią Pruską

W dniu 31 sierpnia 2024 r. odbył się spływ kajakowy na zakończenie wakacji. Uczestnicy wyruszyli z Elbląga, gdzie rzeką Elbląg dopłynęli do przystani w miejscowości Węgle-Żukowo. Tam na uczestników czekał grill przygotowany przez członków Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej "Kuźnia Pruska". Podczas odpoczynku poznaliśmy ciekawą historię miejscowości Węgle-Żukowo oraz otrzymaliśmy informacje odnośnie rezerwatu przyrody "Jezioro Drużno". Potem uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną. 

Bardzo dziękujemy Sołectwu Węgle-Żukowo oraz panu Jakubowi Ryś i Dariuszowi Hoppe za pomoc w przygotowaniu spływu oraz informacje i krótki wykład dotyczący jeziora Drużno i miejscowości Węgle-Żukowo. 

Spływ odbył się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Zarządu Powiatu w Elblągu. 

Info i foto: Adam Makarewicz

Galeria zdjęć

IMG_20240901_124124109_HDR IMG_20240901_130226282_HDR IMG_20240901_140341680_HDR IMG_20240901_152204044_HDR
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności