Miasto i Gmina Pasłęk

Posprzątaj po swoim psie

Śnieg już stopniał, a wraz z nim „ujawnił się” problem, który przez zimę był jedynie ukryty…  
W przestrzeni publicznej ponownie widoczne są psie odchody. Dlatego przypominamy właścicielom czworonogów o obowiązku sprzątania po swoich pupilach.

Obowiązek ten dotyczy chodników, parków, terenów zielonych oraz okolic placów zabaw.
Zima nie rozwiązuje problemu – śnieg jedynie go przykrywa. Wraz ze wzrostem temperatur pozostawione zanieczyszczenia stają się uciążliwe dla mieszkańców i negatywnie wpływają na estetykę naszego miasta.

Na terenie miasta dostępne są 22 dystrybutory woreczków na psie odchody.
Woreczki są uzupełniane 1–2 razy w tygodniu, w zależności od zapotrzebowania, dokładane przez pracownika urzędu. Gmina na bieżąco dokonuje zakupu woreczków, aby zapewnić ich stałą dostępność.

Dbajmy wspólnie o czystość i komfort życia w Pasłęku.  
Sprzątajmy po swoich psach!

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności