Miasto i Gmina Pasłęk

PIOSENKA O PASŁĘKU

Poniżej prezentujemy Państwu tekst piosenki, która została napisana specjalnie dla naszego miasta. Autorką tekstu jest Pani Hanna Olszak, członek Pasłęckiej Rady Seniora.

 

PIOSENKA O PASŁĘKU – Hanna Olszak

Tutaj na warmińskiej ziemi

jest nasz gród pełen zieleni

kamieniczki pełne wdzięku

znajdziesz tu w Pasłęku.

Jest tu zamek bardzo stary

w starych murach piękne bramy

kręta ścieżka wokół zamku

miła o poranku.


Pasłęk nasz, kochany Pasłęk nasz

uwierz mi, tu nikomu się nie nudzi

Pasłęk nasz, kochany Pasłęk nasz

mówię Ci, tutaj spotkasz dobrych ludzi

jesteś tu, bo kochasz miasto to

z nami wszak, nie spotka Ciebie zło.

 

Tu zobaczysz piękny kościół

Wejdź do środka miły gościu

Tu usłyszysz dźwięk organów

Mistrza Hildebrandta

Stary Ratusz Cię zaskoczy

gwieździstymi sklepieniami

możesz iść na samą górę

krętymi schodami.

 

Przyjedź tu kolego, odwiedź nas

będziesz czuł się tutaj jak u siebie

przyjedź tu na Warmię, przyjedź tu

Pasłęk nasz, przecież czeka tu na Ciebie

przyjedź tu, koniecznie odwiedź nas

ruszaj już – teraz właśnie jest ten czas.

 

Rzeka Wąska gród przecina

czy to lato, czy też zima

jej zakola pełne wdzięku

ujrzysz tu w Pasłęku.

Ciepła już w jeziorku woda

pakuj się, bo czasu szkoda

na Zakrzewku złowisz ryby

w lesie znajdziesz grzyby.

 

Pasłęk nasz, kochany Pasłęk nasz

uwierz mi, tu nikomu się nie nudzi

Pasłęk nasz, kochany Pasłęk nasz

mówię Ci, tutaj spotkasz dobrych ludzi

jesteś tu, bo kochasz miasto to

z nami, wszak nie spotka Ciebie zło.

 

(Piosenkę można śpiewać na melodię „Jak się masz kochanie”).

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności