Miasto i Gmina Pasłęk

Pasłęcka Rada Seniorów

W dniu 27 września 2022 roku Burmistrz Pasłęka spotkał się z członkami Pasłęckiej Rady Seniorów, która wybrana została na podstawie zapisów uchwały Nr III/34/20 Rady Miejskiej w Pasłęku z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie utworzenia Pasłęckiej Rady Seniorów i nadania jej statutu (Dz. Urz. Woj. Warmińsko-Mazurskiego z 2020 r. poz. 2134).

Przypominamy, iż w wyborach głosowania nie przeprowadzono, ponieważ liczba kandydatów na członków Rady wyniosła od 6 do 11, tj. 6 kandydatów. Do Pasłęckiej Rady Seniorów wybrano niżej wymienionych kandydatów, natomiast 5 mandatów pozostało bez obsadzenia.

WYBRANI CZŁONKOWIE RADY SENIORÓW:

  1. CZERSKA TERESA, zgłoszona przez Pasłęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku.
  2. JANCZEWSKA KRYSTYNA, zgłoszona przez Bibliotekę Publiczną.
  3. KOROWACKA HALINA, zgłoszona przez grupę seniorów.
  4. MARSZAŁKOWSKA ELŻBIETA, zgłoszona przez grupę seniorów.
  5. MENDELEWSKA HELENA, zgłoszona przez Pasłęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku.
  6. OLSZAK HANNA MAŁGORZATA, zgłoszona przez Pasłęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Zgodnie z art. 5c ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 559) „Gminna rada seniorów ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny”.

Burmistrz Pasłęka w trakcie spotkania wręczył wybranym członkom Pasłęckiej Rady Seniorów zaświadczenia potwierdzające uzysakanie mandatu oraz życzył pomyślności w realizacji zadań statutowych Pasłęckiej Rady Seniorów.

Galeria zdjęć

Pasłęcka rada seniorów 6 Pasłęcka rada seniorów 5 Pasłęcka rada seniorów 4 Pasłęcka rada seniorów 3 Pasłęcka rada seniorów 2 Pasłęcka rada seniorów 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności