Miasto i Gmina Pasłęk

Oficjalne otwarcie mieszkania treningowego

W środę, 15 stycznia 2025 r. odbyło się oficjalne otwarcie mieszkania treningowego dla wychowanków opuszczających pieczę zastępczą. W wydarzeniu wzięła udział Burmistrz Pasłęka Pani Elżbieta Wasiuk. Mieszkanie zlokalizowane przy ul. Wojska Polskiego 14 w Pasłęku powstało w ramach projektu „Lepszy start w dorosłe życie” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Całkowita wartość projektu to 2 311 301,34 zł, koszt adaptacji mieszkania wyniósł 230 538,05 zł. Zrealizowane prace remontowe pozwoliły stworzyć nowoczesną, komfortową i przyjazną przestrzeń dla młodych ludzi, którzy opuszczają pieczę zastępczą i wkraczają w dorosłe życie.

Mieszkanie treningowe zostało przystosowane do potrzeb dwóch osób. Jest ono w pełni umeblowane i wyposażone. Jedną z pierwszych mieszkanek nowego lokum jest 19-letnia Magdalena Wasińska, która będzie miała okazję rozpocząć samodzielne życie w bezpiecznym i wspierającym środowisku.

Galeria zdjęć

Oficjalne otwarcie mieszkania treningowego_1 Oficjalne otwarcie mieszkania treningowego_2 Pficjalne otwarcie mieszkania treningowego_3 Oficjalne otwarcie mieszkania treningowego_4 Oficjalne otwarcie mieszkania treningowego_5
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności