Miasto i Gmina Pasłęk

Monodram „HERSTORIE” w Pasłęku – poruszające spotkanie z kobiecą historią

W dniu 15 stycznia w Pasłęckim Centrum Kultury i Aktywności odbył się monodram „HERSTORIE” w wykonaniu Izabeli Mańkowskiej-Salik, w reżyserii Agnieszki Reimus Knežević. Spektakl, inspirowany m.in. bestsellerem „Chłopki” Joanny Kuciel-Frydryszak oraz osobistymi doświadczeniami twórczyń.

Bohaterką przedstawienia była Lusia – młoda kobieta, która opowiada o swoim życiu przez pryzmat historii kobiet w swojej rodzinie: matek, babć i prababć. Ich losy, przekazywane z pokolenia na pokolenie, stały się punktem wyjścia do refleksji nad rolą kobiet, nierównością społeczną, siłą, ale też ciężarem dziedziczonych doświadczeń.

Spektakl wzruszał i skłaniał do refleksji, przypominając o potrzebie wzmacniania kobiecego głosu i uważności wobec samych siebie.

Po przedstawieniu odbyły się warsztaty „Poznaj swoje korzenie”, podczas których uczestniczki tworzyły własne herstorie, sięgając do rodzinnych wspomnień i kobiecej linii przodków.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

Monodram „HERSTORIE” 15.01.26 7 Monodram „HERSTORIE” 15.01.26 6 Monodram „HERSTORIE” 15.01.26 5 Monodram „HERSTORIE” 15.01.26 4 Monodram „HERSTORIE” 15.01.26 3 Monodram „HERSTORIE” 15.01.26 2 Monodram „HERSTORIE” 15.01.26 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności