Miasto i Gmina Pasłęk

Konkurs profilaktyczny pn. ,,Precz nałogom! - mądrze wybieram. Co może mnie uzależnić?’’

W grudniu 2022 roku, w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej, rozstrzygnięty został profilaktyczny konkurs plastyczny pn. ,,Precz nałogom! - mądrze wybieram. Co może mnie uzależnić?’’ dla klas starszych IV - VIII na plakat promujący zdrowy tryb życia wolny od uzależnień.

Celem konkursu profilaktycznego było propagowanie postawy wolnej od uzależnień. Rozwijanie w uczniach świadomości zagrożeń wynikających z korzystania z różnych substancji psychoaktywnych: alkohol, papierosy, e- papierosy oraz uzależnień od technologii – komputer, telefon, tablet. Uczniowie  dzięki konkursowi mieli szanse rozwinąć umiejętność wyrażania swoich przeżyć i emocji za pomocą różnych środków ekspresji plastycznej oraz utrwalali zasady zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia wolnego od nałogów.

Udział w konkursie miał charakter dobrowolny.  Wzięło w nim udział 21 uczniów.
Prace konkursowe zostały zaprezentowane w formie wystawy ogólnoszkolnej dostępnej do zwiedzania dla całej społeczności szkolnej.   
Zwycięzcy odebrali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe oraz dyplomy za udział w konkursie.

Działanie finansowane było ze środków na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok.

 

foto: SP Zielonka Pasłęcka

Galeria zdjęć

IMG_20230105_101953 IMG_20230105_101957 IMG_20230105_102329 IMG_20230105_102341 IMG_20230105_102632 IMG_20230105_103004 IMG_20230105_103056 IMG_20230105_103109 IMG_20230105_103129
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności