Miasto i Gmina Pasłęk

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2025

Gmina Pasłęk po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno – profilaktyczną „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Hasło kampanii w 2025 roku brzmi: „Prawda o alkoholu!”.

Do realizacji kampanii zgłosiły się, jak co roku, dwie pasłęckie szkoły – Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 3.

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł na rok szkolny 2024/2025 to kampania edukacyjna, podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jej celem jest edukacja dzieci i młodzieży na temat negatywnych skutków spożywania alkoholu, promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych. Materiały edukacyjne i aktywności są dostosowane do potrzeb i możliwości poszczególnych grup wiekowych, a udostępnione ankiety diagnostyczne i ewaluacyjne zapewniają zmierzenie skuteczności przeprowadzonego programu. W tym roku kampania skupia się na problemie wczesnej inicjacji oraz dostępności dla dzieci i młodzieży napojów bezalkoholowych jako substytutu napojów alkoholowych.

Galeria zdjęć

ZTU 1 ZTU 2
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności