Miasto i Gmina Pasłęk

Gmina Pasłęk otrzymała laptopy dla uczniów klas IV

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop.

Obecnie trwa przygotowywanie umów, które niedługo zostaną zawarte z rodzicami lub opiekunami prawnymi uczniów. Po dokonaniu niezbędnych formalności będzie można odbierać laptopy w szkołach podstawowych, do której uczęszczają uczniowie klas IV. O terminach odbioru sprzętu opiekunowie zostaną poinformowani przez dyrektorów szkół poprzez dziennik elektroniczny.

Na podstawie umowy ze Skarbem Państwa - Ministrem Cyfryzacji a Burmistrzem Pasłęka, 191 uczniów klas 4 szkół podstawowych otrzyma komputery przenośne typu laptop Dell Latitude 3540, XCTO. Wartość umowy opiewa na 557 019,03 zł, przy czym wartość jednostkowa przedmiotu umowy wynosi 2916,33 zł.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności