Miasto i Gmina Pasłęk

EkoEduPark PSE – nowe miejsce edukacji ekologicznej przy SP2 w Pasłęku

Dzięki grantowi przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w ramach VII edycji programu “ Wzmocnij Swoje Otoczenie” dla Stowarzyszenia Przyjaciele Pasłęckiej Dwójki, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku powstało wyjątkowe miejsce – EkoEduPark PSE. To przestrzeń stworzona z myślą o edukacji ekologicznej, integracji społecznej oraz promowaniu postaw proekologicznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców naszej gminy.

W ramach projektu w szkolnym parku utworzono strefę edukacji ekologicznej, wyposażoną w:
- ławo–stół z grą o segregacji odpadów,
- trzy tablice edukacyjne o tematyce proekologicznej,
- duży hotel dla owadów,
- kosz na śmieci,
- donice z roślinami miododajnymi, które wspomagają populację owadów zapylających.

Odnowiono także ogrodzenie parku, dzięki czemu cała przestrzeń zyskała estetyczny i bezpieczny charakter.

EkoEduPark to jednak nie tylko infrastruktura – to przede wszystkim miejsce nauki poprzez działanie. W ramach projektu odbyły się:
 - gry i zabawy o tematyce ekologicznej dla przedszkolaków, 
- warsztaty dla uczniów klas I–III dotyczące ochrony środowiska, segregacji i utylizacji odpadów oraz ochrony owadów zapylających,
- zajęcia pszczelarskie, podczas których dzieci mogły poznać tajniki pracy pszczół i znaczenie tych pożytecznych owadów dla przyrody. Na zakończenie wśród uczestników warsztatów rozdano torebki zawierające nasiona łąki kwietnej.

EkoEduPark PSE to miejsce, które inspiruje do działania, uczy odpowiedzialności za naturę i pokazuje, że małe kroki mogą prowadzić do wielkich zmian! Nowo powstała strefa będzie służyć nie tylko uczniom szkoły, ale także wszystkim mieszkańcom gminy - już wkrótce odbywać się tam będą spotkania, warsztaty i zabawy, które pozwolą wspólnie dbać o środowisko oraz pogłębiać wiedzę o ekologii.

Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) prowadzą inwestycje infrastrukturalne lub modernizują istniejącą sieć. Celem programu jest wsparcie projektów z zakresu rozwoju lokalnej infrastruktury społecznej, poprawy bezpieczeństwa, aktywizacji społecznej, ochrony środowiska oraz zwiększania efektywności energetycznej. W siedmiu edycjach programu PSE przyznały już prawie 1300 grantów o łącznej wartości 27,7 milionów złotych. Więcej o programie i jego organizatorze znajdziecie na: www.wzmocnijotoczenie.pl  www.energetycznykompas.pl  www.pse.pl/home 

Info i foto: Stowarzyszenie Przyjaciele Pasłęckiej Dwójki

 

Galeria zdjęć

IMG-20251103-WA0009 IMG-20251103-WA0011 IMG-20251103-WA0015 IMG-20251103-WA0017 IMG-20251103-WA0020 IMG-20251103-WA0023 IMG-20251103-WA0025 IMG-20251103-WA0026 IMG-20251103-WA0029 IMG-20251103-WA0030 IMG-20251103-WA0034 IMG-20251103-WA0036 IMG-20251103-WA0038 IMG-20251103-WA0041 Resized_IMG-20251016-WA0012 Resized_IMG-20251016-WA0013(1) Resized_IMG-20251016-WA0014 IMG-20251103-WA0002 IMG-20251103-WA0007
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności