Miasto i Gmina Pasłęk

"Umiem pływać" - program rozwijający aktywność fizyczną w Szkole Podstawowej w Rogajnach

We wrześniu i październiku uczniowie klas I–IV Szkoły Podstawowej w Rogajnach biorą udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”. Zajęcia odbywają się w Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” w Elblągu.

Program ma na celu nie tylko naukę podstawowych technik pływackich, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa dzieci nad wodą oraz wspieranie ich prawidłowego rozwoju fizycznego. Regularne uczestnictwo w zajęciach sportowych sprzyja poprawie kondycji, zapobiega wadom postawy, a także umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych i sportowych wśród dzieci z obszarów wiejskich, które mają ograniczony dostęp do infrastruktury sportowej.

Info i foto: SP w Rogajnach

Galeria zdjęć

2 3 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności