Miasto i Gmina Pasłęk

Dzień Dziecka i Festyn Rodzinny – wydarzenia w SP Nr 2 w Pasłęku i Rogajnach

W piątek, 30 maja 2025 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku zorganizowała uroczysty Dzień Dziecka, który przyciągnął wielu uczniów wraz z ich rodzinami. Wydarzenie było także podsumowaniem kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W uroczystości uczestniczyła Burmistrz Pasłęka Pani Elżbieta Wasiuk.

Obchody rozpoczęły się symbolicznym zapaleniem znicza olimpijskiego. W programie znalazły się liczne konkursy sportowe, podczas których uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w różnych dyscyplinach. Dodatkowo odbył się konkurs plastyczny na plakat pt. „Mistrz Zdrowia”, w którym uczestnicy zaprezentowali swoją kreatywność oraz wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Nie zabrakło również konkursu talentów – uczniowie zaprezentowali swoje artystyczne pasje, w tym śpiew, taniec oraz recytację, zachwycając publiczność różnorodnością występów.

Tego samego dnia odbył się także Festyn Rodzinny dla społeczności Rogajn oraz uczniów szkoły. W wydarzeniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Pasłęka Pan Damian Bereżański. Na festynie nie brakowało atrakcji, dzieci mogły bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, uczestniczyć w stacjach sprawnościowych, oglądać występ koła teatralnego oraz pokaz policyjny. Rodzinny konkurs „Master Chef” dostarczył mnóstwo emocji, a malowanie twarzy, jazda na hulajnogach, ślimakowe wyzwania, a także poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla i lodów sprawiły, że każdy uczestnik znalazł coś dla siebie.

Oba wydarzenia były współfinansowane z Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Galeria zdjęć

Sp 2 (1) Sp 2 (2) Sp 2 (4) Sp 2 (5) Sp 2 (6) Sp 2 (7) Sp 2 (8) Sp 2 (9) Sp 2 (10) Sp 2 (11) Sp 2 (12) Sp 2 (13) Sp 2 (14) Sp 2 (15) SP Rogajny (1) SP Rogajny (2) SP Rogajny (3) SP Rogajny (4) SP Rogajny (5) SP Rogajny (6) SP Rogajny (7) SP Rogajny (8) SP Rogajny (9) SP Rogajny (10)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności