Miasto i Gmina Pasłęk

80 rocznica zajęcia Pasłęka przez Armię Czerwoną

Burmistrz Pasłęka zaprasza na rocznicową prelekcję pt. „Zajęcie Pasłęka przez Armię Radziecką w 1945 r.” w dniu 23 stycznia 2025 r.

W roku 2025 przypada kilka ważnych rocznic związanych z historią Pasłęka. 23 stycznia 1945 roku miasto zostaje zajęte przez wojska radzieckie. W 1945 roku wiele się wydarzy: przyjazd pierwszego Polaka, przejęcie miasta na rzecz Polski od radzieckiej komendantury, pierwsze transporty przesiedleńców i osadników, pierwszy polski ksiądz, początki polskości ziemi pasłęckiej…

23 stycznia 2025 r. o 17:30 zapraszamy, do sali kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury, na okolicznościową prelekcję dyrektora Biblioteki Publicznej w Pasłęku, Piotra Adamczyka, opowiadającą o wydarzeniach w Pasłęku i okolicach pod koniec stycznia 1945 r. Wykładowi towarzyszyć będzie mini wystawa. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna w Pasłęku, Pasłęcki Ośrodek Kultury

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności