Miasto i Gmina Pasłęk

Szkolenie dla sprzedawców napojów alkoholowych...

36 osób wzięło udział w szkoleniu dla przedsiębiorców sprzedających alkohol oraz pracowników punktów sprzedaży napojów alkoholowych, które odbyło się w poniedziałek, 11 grudnia 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Pasłęku. Szkolenie zostało przeprowadzone przez trenera Panią Elżbietę Górecką z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji „LIDER” z Morąga.

Celem szkolenia było spowodowanie, aby konkretni sprzedawcy (i właściciele sklepów) podjęli praktykę polegającą na sprawdzaniu wieku osób kupujących alkohol, głównie tych wyglądających na nieletnich; zmiana postaw sprzedawców oraz zmniejszenie zjawiska sprzedaży alkoholu nieletnim. 

Podczas szkolenia omówiono następujące zagadnienia: czym jest alkohol; jakie są mechanizmy oddziaływania alkoholu na organizm człowieka; szkody wynikające ze spożywania alkoholu przez nieletnich, nietrzeźwych; aspekty prawne związane ze sprzedażą alkoholu (np. art. 15, art. 43), dotyczące m. in. sprzedaży nieletnim, nietrzeźwym, na kredyt i pod zastaw; obowiązki wynikające z posiadania zezwoleń na sprzedaż alkoholu oraz możliwości ich utraty; ćwiczenie praktycznych umiejętności rozpoznawania wieku oraz braku trzeźwości kupujących alkohol; poszukiwanie skutecznych sposobów odmawiania nieletnim i nietrzeźwym klientom.

Organizatorami szkolenia byli: Burmistrz Pasłęka oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pasłęku.

Udział w szkoleniu był bezpłatny. Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. 

Koszty udziału w szkoleniu pokryte zostały ze środków Gminy Pasłęk na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok.

Galeria zdjęć

400607200_681353467144520_7087786760959287657_n 401335788_767749975177300_8133140509362857353_n 401335788_767749975177300_8133140509362857353_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności