Miasto i Gmina Pasłęk

Stypendia Burmistrza Pasłęka dla uzdolnionej młodzieży

 W dniu 26 sierpnia 2022 r., podczas XLVII Sesji Rady Miejskiej w Pasłęku, odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza Pasłęka uzdolnionym uczniom pobierającym naukę w szkołach podstawowych na terenie Miasta i Gminy Pasłęk za rok szkolny 2021/2022. W uroczystości uczestniczył również Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki.

 

Już po raz czwarty w historii pasłęckiego samorządu uzdolnieni uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych na terenie Miasta i Gminy Pasłęk otrzymali Stypendium Burmistrza Pasłęka.

 

Samorząd Miasta i Gminy Pasłęk podejmuje wielokierunkowe działania mające na celu rozwój gminnej oświaty, w tym w szczególności zapewnienie dobrych warunków nauki oraz wysokiego poziomu edukacji. W poprzednich latach działania służące temu celowi były realizowane w szerokim zakresie poprzez rozbudowę oraz modernizację gminnych obiektów oświatowo-wychowawczych. Ustanowienie stypendiów dla uzdolnionych uczniów jest dostrzeżeniem indywidualnych sukcesów uczniów, nagradzaniem systematyczności i chęci, jakie młody człowiek wkłada w swoje wykształcenie i zachętą do dalszego rozwoju osobistego.

 

Jednorazowe Stypendium Burmistrza Pasłęka otrzymują uczniowie klas VII i VIII za następujące osiągnięcia:

1) za wysokie wyniki w nauce – uczniowi, który uzyskał w klasyfikacji rocznej na koniec roku szkolnego średnią ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych co najmniej 5,5,

2) za szczególne osiągnięcia w nauce – uczniowi, który został laureatem olimpiady przedmiotowej lub konkursu przedmiotowego na szczeblu co najmniej wojewódzkim i w klasyfikacji rocznej na koniec roku szkolnego uzyskał średnią ocen klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych co najmniej 5,0.

 

Za rok szkolny 2021/2022 Stypendium Burmistrza Pasłęka otrzymało 51 stypendystów.

Hanna Kowalczyk – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku zastała laureatką wojewódzkiego konkursu z geografii, osiągnęła średnią ocen 6,0 i otrzymała stypendium jednorazowe za szczególne osiągnięcia w nauce.

Łukasz Jacheć – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku został laureatem wojewódzkiego konkursu z matematyki, osiągnął średnią ocen 5,44 również otrzymał stypendium jednorazowe za szczególne osiągnięcia w nauce.

Pozostali uczniowie uzyskali w klasyfikacji rocznej na koniec roku szkolnego średnią ocen z zajęć edukacyjnych co najmniej 5,5 i otrzymali stypendia jednorazowe za wyniki w nauce.

 

Poniżej przedstawiamy listę uczniów, którzy otrzymali Stypendium Burmistrza Pasłęka za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia na koniec roku szkolnego 2021/2022:

 

1 Hanna Kowalczyk - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

2 Łukasz Jacheć - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

3 Alicja Huk - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

4 Julia Sobolewska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

5 Maja Pielech - uczennica Szkoły Podstawowej w Rogajnach

6 Aleksandra Grzanka  - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

7 Laura Czyżów - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

8 Szymon Kowalski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

9 Marek Kozłowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku     

10 Anna Makowska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

11 Zuzanna Rozenbajgier - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

12 Magdalena Szuba - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

13 Lena Śmiszek - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

14 Filip Włoczewski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

15 Zuzanna- Maria Żebrowska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

16 Weronika Drzewiecka - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

17 Julia Matuszewska - uczennica Szkoły Podstawowej w Rogajnach

18 Eliza Zienkiewicz - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

19 Jakub Kowal - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

20 Zuzanna Danuta Leśniowska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

21 Julia Szczepańska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

22 Karolina Ławrynowicz - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

23 Jakub Makarski -  uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

24 Maciej Głuch - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

25 Jakub Łachmański - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

26 Maciej Rapacki - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

27 Aleksander Rokicki  - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

28 Zuzanna Żuk - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

29 Julia Człapińska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

30 Szymon Hucz - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

31 Aleksandra Tanona - uczennica Szkoły Podstawowej w Rogajnach

32 Kinga Jankiewicz - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

33 Marta Adamczyk - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

34 Julia Frel - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

35 Jakub Ged – uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej

36 Kacper Kalinowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

37 Dawid Makar - uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku        

38 Filip Stryjewski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

39 Nikola Szumiel - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

40 Karolina Gumowska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

41 Milena Jeziorska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

42 Oliwia Wiśniewska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

43 Weronika Wrońska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

44 Iga Sokołowska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

45 Weronika Jankiewicz - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

46 Michał Markowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

47 Julia Paszek - uczennica Szkoły Podstawowej w Rogajnach

48 Antonia Piróg - uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku

49 Martyna Puławska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

50 Szymon Skrobun - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

51 Hubert Ścibek - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku

 

 

Burmistrz Pasłęka Pan Wiesław Śniecikowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marian Matuszczak pogratulowali stypendystom osiągnięcia wysokich wyników w nauce, podziękowali ich rodzicom, nauczycielom, dyrektorom szkół i radnym Rady Miejskiej w Pasłęku za możliwość uczestniczenia w uroczystości.

 

Środki na realizację programu stypendialnego pochodzą z budżetu Gminy Pasłęk i w roku 2022 wyniosły blisko 30.000 zł.

 

 Stypendia Burmistrza Pasłęka 2022 - YouTube

Galeria zdjęć

stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 14 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 13 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 12 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 11 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 10 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 9 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 8 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 7 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 6 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 5 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 4 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 3 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 2 stypendia naukowe za rok szkolny 2021/2022 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności