Narodowe Czytanie

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
Imprezy kulturalno-rozrywkowe
Termin
2017-09-02 10:00 - 14:00
Miejsce
Park Rekreacyjno-Edukacyjny dla dzieci i młodzieży.
Telefon
552483055
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza wszystkich miłośników literatury i historii, fanów czytelnictwa, do udziału w kolejnej edycji NARODOWEGO CZYTANIA! Akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 r., a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku, w sobotę 2 września, w całej Polsce czytany będzie dramat „WESELE” Stanisława Wyspiańskiego. Pasłęckie czytanie zaplanowano od godz. 11:00 do 14:00 w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym.
W przerwie wysłuchać będzie można utworów muzycznych w wykonaniu Amatorskiej Orkiestry Dętej z Zielonki Pasłęckiej prowadzonej przez Pana Andrzeja Krasińskiego, zaś całość zakończy występ grupy InteGraTon z Młynar pod dowództwem Pana Bartka Krzywdy.

Uczestnicy akcji będą mogli wykazać się wiedzą o czytanej powieści i jej autorze biorąc udział w quizie, dzieci zaś postaramy się zainteresować zajęciami plastycznymi.

Wszyscy otrzymają pamiątkowe zakładki do książek promujące akcję Narodowego Czytania, a osoby, które przyniosą własne egzemplarze powieści będą mogły przybić na nich okolicznościową pieczęć.


Organizatorami Narodowego Czytania w Pasłęku są: Urząd Miejski w Pasłęku oraz Biblioteka Publiczna w Pasłęku, a obywa się ono w ramach obchodów 720lecia miasta. Zadanie zorganizowane jest w ramach projektu „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
 

Terminy

  • 2017-09-02 10:00 - 14:00

Lista uczestników

 Brak uczestników 
 

Wspierane przez iCagenda