IMG 1877Staraniem Burmistrza Pasłęka dr Wiesława Śniecikowskiego, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zrealizowany zostanie projekt kulturalno-muzyczny pod nazwą Oratorium Pasłęckie. W ramach projektu 28 maja 2016r. o godz. 19.00 w kościele pw. Św. Bartłomieja, odbędzie się koncert multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka, podczas którego muzyk zaprezentuje kompozycje do tekstów miejscowych poetów. Utwory wykonane zostaną przy współudziale pasłęckich chórów Adoramus i Carmen Gregorianum oraz dzieci z pasłęckich przedszkoli.  

Przedsięwzięcie to ma na celu stworzenie wartościowej, nawiązującej do naszego miasta muzyki przy udziale lokalnych chórów oraz naszych najmłodszych mieszkańców z tak wybitnym twórcą znanym nie tylko w kraju, ale również na scenie międzynarodowej, jakim jest Pan Józef Skrzek.
W efekcie owego działania wydana zostanie płyta wieńcząca ten innowacyjny projekt oraz promująca nasze lokalne dziedzictwo, jakim są organy Andreasa Hildebrandta w kościele pw. Św. Bartłomieja, ale także zaangażowanie i zamiłowanie do kultury naszej lokalnej społeczności. Będzie to wspaniała i niepowtarzalna okazja do wypromowania gminy na skale ogólnokrajową, regionalną i lokalną.

W celu organizacji tego nowatorskiego przedsięwzięcia Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski nawiązał współpracę z Narodowym Centrum Kultury oraz Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Stroną koordynującą projekt jest Miejski Ośrodek Sportu
i Rekreacji.

Dotychczas, w ramach przygotowań do realizacji projektu, Pan Józef Skrzek odwiedził nasze miasto we wtorek (tj. 27.10.2015r.) oraz spotkał się z Burmistrzem Pasłęka dr Wiesławem Śniecikowskim. Podczas pobytu kompozytor uczestniczył w próbach pasłęckich chórów. Tego samego dnia odwiedził również Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej.