Szanowni mieszkańcy miasta Pasłęk, informujemy że od 01.04.2017 r. rozpoczął się sezon odbioru odpadów biodegradowalnych. W pojemnikach brązowych BIO należy umieszczać odpady zielone tj. skoszona trawa, ścięte gałązki drzew, krzewów i żywopłotów, chwasty, liście, owoce spadłe z drzewa itp. Odbiór odpadów biodegradowalnych będzie trwał do 30 listopada 2017 r.

Odpady z w/w pojemników będą odbierane raz w tygodniu w poniedziałek, tylko z pojemników znajdujących się przy punktach selektywnej zbiórki odpadów. Pojemniki na BIO znajdujące się na posesjach prywatnych, których właściciele nieruchomości bezprawnie zabrali z punktów selektywnej zbiórki odpadów nie będą odbierane.

Pojemniki na BIO są pojemnikami ogólnodostępnymi, do których odpady mogą wrzucać wszyscy chętni posiadający odpady biodegradowalne.