Od 1 lipca 2018 r. rusza nowy program rządowy „Dobry start”, w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko. Świadczenie przysługuje niezależnie od dochodu, na dziecko lub osobę uczącą się do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności do ukończenia 24. roku życia.

300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu, nie będzie przysługiwać również osobie uczęszczającej do szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych.

Wnioski o wypłatę świadczenia „Dobry start” będzie można składać od 1 lipca drogą elektroniczną przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej empatia.mrpips.gov.pl, lub przez bankowość elektroniczną, podobnie jak przy świadczeniu „500+”.

Od 1 sierpnia 2018 można składać wnioski tradycyjnie (w formie papierowej) w pokoju nr 18 (II piętro) w Urzędzie Miejskim w Pasłęku, pl. św. Wojciecha 5 w godz. od 8:00 do 12:00.

Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września 2018. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Aby skorzystać z programu wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018 r.

W trosce o Państwa wygodę i usprawnienie obsługi, zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną już od lipca 2018.