Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. § 6 ust. 1 pkt. 2 oraz § 7 ust. 1 pkt. 1 do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych, działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą. W związku z zaistniała sytuacją Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Filia w Zielonce Pasłęckiej jest nieczynna do odwołania.

Jednocześnie informujemy, że:

* terminy zwrotów książek zostają przedłużone do czasu otwarcia Biblioteki;
* za czas zamknięcia Biblioteki (od 12 marca) nie naliczają się kary za wypożyczenia;
* udzielamy informacji telefonicznych oraz e-mailowych;
* Biblioteka jest zamknięta dla czytelników.

* zapraszamy na profil FB Biblioteki: od poniedziałku do czwartku o godzinie 11 transmisja na żywo w ramach akcji „Pasłęckie Poczytajki Facebookowe”, w piątki o godzinie 11 spotkania z Izbą Historyczną w Pasłęku.

Zachęcamy również do sięgania po darmowe ebooki:

Zarejestrowani czytelnicy mogą skorzystać z darmowych kodów do serwisów oferujących literaturę online: Ibuk Libra (ibuk.pl) oraz Legimi. Aby skorzystać z tej możliwości wystarczy napisać maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podać swój numer karty czytelnika. Oferta ważna do wyczerpania ilości dostępnych dla Biblioteki Publicznej w Pasłęku kodów.