Już 18 sierpnia 2019 roku odbędzie się kolejna edycja średniowiecznego Jarmarku św. Bartłomieja.

Średniowieczny Jarmark już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych w Pasłęku i jest to wydarzenie, które gromadzi pasjonatów historii, kolekcjonerów i sprzedawców z całej Polski.


Jarmark św. Bartłomieja nawiązuje do średniowiecznej tradycji, w której stanowił główne miejsce handlu. Zatem w tym dniu będzie można zakupić dzieła oraz wyroby miejscowych twórców, piękne pocztówki ze starymi zdjęciami oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.

Atmosfera Jarmarku stwarza niebywałą okazję, aby przenieść się w dawne czasy. W programie nie zabraknie scen historycznych przed Ratuszem Miejskim i Bramą Młyńską. Tradycyjnie już w obrębie murów odbędzie się inscenizacja „Oblężenie Zamku”. W programie znajdziemy również scenki historyczne, gry i zabawy plebejskie oraz warsztaty z rękodzieła i tańca dawnego. 

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Gminy Pasłęk jest to zadanie zlecone przez Burmistrza Pasłęka pod nazwą "Propagowanie historii i tradycji kulturowych na terenie gminy Pasłęk”, na które stowarzyszenie otrzymało środki w wysokości 8 tyś. zł. Przy organizacji Jarmarku wspierają Stowarzyszenie także: Pasłęcki Ośrodek Kultury, Komisariat Policji w Pasłęku oraz Straż Miejska.

Miejsce: Pasłęk, pl. św. Wojciecha (Stare Miasto)

Czas: 18 sierpnia 2019 r., 10:00 – 22:00