8 czerwca 2019 r. w promieniach słońca odbył się Integracyjny Festyn Rodzinny w Rzecznej, organizowany w ramach XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod Hasłem Małżeństwo - Dobre relacje - Silna rodzina. Organizatorzy (Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzecznej oraz Sołtys z Radą Sołecką Sołectwa Rzeczna) zapewnili wiele atrakcji dla dzieci, uczestników ŚDS w Rzecznej i ich rodzin. Można było obejrzeć pokaz tresury psów, wykonany przez pana Bartłomieja Stańczyk i jego czworonożnych przyjaciół, pokaz sztuki kuglarskiej pod przewodnictwem Grupy Ognia z Aniołowa. Imprezę uświetniły występy uczestników ŚDS w Rzecznej, Inicjatywnej Grupy Cyganek oraz dzieci ze Stowarzyszenia Zicherka z Kazimierzowa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego.

Dla dzieci zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Moja Rodzina” oraz wiele gier i konkurencji sprawnościowych. Przez całą imprezę można było spróbować potraw z grilla, chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym i ciast przygotowanych przez pracowników i uczestników ŚDS w Rzecznej oraz mieszkańców wsi Rzeczna.

Kierownik ŚDS w Rzecznej Alicja Karulewska i Sołtys Sołectwa Rzeczna Iwona Raszkiewicz dziękują:

Stadninie Koni w Rzecznej, panu Wacławowi Furtak, Sklepowi Wielobranżowemu Hubcio, Sklepowi Unikat, Firmie Paki Prints, Inicjatywnej Grupie Cyganek z Rzecznej za sponsoring

oraz

Grupie Ognia z Aniołowa, Inicjatywnej Grupie Cyganek z Rzecznej, Strażakom z OSP w Rzecznej, policjantom z Komendy Miejskiej w Pasłęku, Strażakom z PSP w Pasłęku, panu Bartłomiejowi Stańczyk, Stowarzyszeniu Zicherka z Kazimierzowa, pani Beacie Maziarz oraz mieszkańcom i pracownikom ŚDS w Rzecznej za pomoc w organizacji Festynu.

 

Info. A. Karulewska