W minioną sobotę (11 maja 2019 roku) odbyła się 14. edycja Biegu Filipidesa. Bieg główny ukończyło 212 zawodników i zawodniczek, którzy zjechali do Pasłęka z terenu Polski oraz z zagranicy. Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Adam Rogiewicz, który przybiegł na metę z czasem 33 minuty i 6 sekund. Drugi był Denis Slobodianiuk, który na pokonanie 10 kilometrów potrzebował 33 minut i 10 sekund. Trzecie miejsce zajął Wojciech Kopeć z czasem 33:32. Rywalizację wśród kobiet zwyciężyła Ewa Jagielska (36.53). Drugie miejsce zdobyła Ewa Szabłowska (38.36), a trzecie Kamila Pawłowska (39.56). W ramach biegu były rozgrywane Mistrzostwa Polski Bankowców i Nauczycieli.

Przed Biegiem Filipidesa odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Równocześnie na boisku przy Zespole Szkół Powszechnych odbywał się Festiwal Zdrowia.

Organizatorem biegu byli: UKS Gimpas Pasłęk i Zespół Szkół Powszechnych w Pasłęku. Poniżej przedstawiamy wszystkie wyniki.