Pasłęcki samorząd prowadzi wszechstronną współpracę z Elbląską Orkiestrą Kameralną, której efektem jest organizacja wielu cennych przedsięwzięć kulturalnych dla mieszkańców naszej gminy.

Działania Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz Pani Bożeny Sielewicz – dyrektora EOK są doceniane przez środowisko artystyczne. Przykładem kolejnego sukcesu EOK są dwie nominacje do Fryderyków 2019 w związku z płytą nagraną wspólnie z Krzysztofem Herdzinem.

Tym samym Orkiestra znalazła się w doborowym gronie kandydatów do najważniejszych polskich nagród muzycznych. Album Herdzin – Concerto and Concertino został doceniony w dwóch kategoriach: Album Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. W ramach płyty zmieściły się dwie kompozycje, nagrane z udziałem elbląskich kameralistów: Koncert Podwójny na altówkę, saksofon altowy i orkiestrę symfoniczną oraz Concertino na trio stroikowe i smyczki. Pierwsza z nich stanowi wiązankę różnorodnych motywów, pełną muzycznych żartów, niepozbawioną jednak melancholijnej nuty. Z kolei Concertino… to zdaniem Krzysztofa Herdzina „lekka i zwiewna forma […], lekko pastiszowa, ale i wyrafinowana technicznie”. Nominacje otrzymali również współtwórcy płyty: Katarzyna Budnik-Gałązka, Paweł Gusnar i Krakowskie Trio Stroikowe, a laureatów tegorocznych Fryderyków w zakresie muzyki poważnej poznamy 12. marca w Katowicach.

Źródło: http://www.eok.elblag.eu