Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i gminy Pasłęk na spotkanie w sprawie możliwości uzyskania dofinansowań w ramach programu priorytetowego pn. „Czyste powietrze”, które odbędzie się w dniu 9 stycznia 2019 r., w  środę w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Pasłęku o godzinie 17:00.

Spotkanie poprowadzi Doradca Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące  wyżej wymienionego programu dotacyjnego.

"Program Priorytetowy Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program będzie realizowany w latach 2018-2029, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji i/lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego.
Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym".

źródło:wfosigw.olsztyn.pl