Mieszkańcy anielskiej wioski zapraszają na XIV Zlot Miłośników Aniołów, który odbędzie się już w najbliższą sobotę - 14 lipca 2018 r. w Aniołowie. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo. Oficjalne otwarcie XIV Zlotu o godzinie 14:00 paradą wokół anielskiej wioski. Poniżej prezentujemy program zlotu:

XIV Zlot Miłośników Aniołów

14:00 - 15:00 Parada wokół anielskiej wioski. Posadzenie drzewa przyjaźni w Aniołowie Inauguracja Obchodów Roku 10-lecia współpracy Aniołowa z Bretanią

15:00 Otwarcie XIV Międzynarodowego Zlotu Miłośników Aniołów

15:30 – 17:00 Prezentacje, warsztaty i występy z udziałem grup zagranicznych - konkurs

16.00 Liczenie aniołów i losowanie nagrody wśród przebranych

17:30 - 18:00 Podsumowanie konkursu na prezentacje i nagrodzenie zwycięzców

18:30 - 23:00 Zabawa taneczna pod gwiazdami

23:00 Występ międzynarodowego teatru ognia „Angels in the fire”

plakat 14 zlot

Równolegle z tegorocznym zlotem Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo realizuje projekt "Aktywni we wspólnej Europie”. Zdanie to polega na sześciodniowej wizycie studyjnej około trzydziestoosobowej grupy Bretończyków i kilkuosobowej delegacji z Ukrainy w Aniołowie. Goście pojawią się już jutro w anielskiej wiosce.

Projekt  jest kontynuacją współpracy Aniołowa z mieszkańcami Saint Thelo we Francji.  W 2018 roku dołączają do partnerstwa  mieszkańcy Anheliwka - wioski na Ukrainie. Przedsięwzięcie ma na celu zaprezentowanie członkom delegacji  bogatego dziedzictwa kultury gminy Pasłęk, walorów turystycznych oraz potencjału gospodarczego i społecznego.  Projekt stworzy płaszczyznę do zacieśnienia więzi międzyludzkich i zgłębiania wiedzy we wszelkich płaszczyznach życia: w regionie Warmii i Mazur, w Bretanii i na Ukrainie.

Poniżej program wizyty studyjnej

 

Działania objęte patronatem przez Starostę Elbląskiego i Burmistrza Pasłęka.

Wspierane przez Gminę Elbląg i Gminę Milejewo

Realizacja programu pobytu współfinansowana ze środków Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zarządu Powiatu Elbląskiego i Gminy Pasłęk.

Opieka medialna TVP 3 Oddział Olsztyn, Radio Olsztyn, Dziennik Elbląski i Głos Pasłęka

Koordynatorem projektu jest Pani Halina Cieśla, a asystentem koordynatora Pani Iwona Gałus