W piątkowy wieczór (6 lipca 2018 roku) w Kościele św. Bartłomieja w Pasłęku odbył się ostatni z czterech koncertów w ramach V. Festiwalu „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach”.
Słuchacze licznie zgromadzeni w Kościele św. Józefa w Pasłęku mogli podziwiać nie tylko perfekcyjne wykonanie utworów przez muzyków z Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z dyrygentem Markiem Mosiem na czele, ale także Marcina Wyrostka i jego zespół, który przeniósł zgromadzonych na wyżyny muzyczne.
Słuchacze, a można i powiedzieć widzowie – ponieważ występ muzyków był bardzo żywiołowy i ekspresyjny, mogli wysłuchać  kompozycje, które znalazły się na nowej płycie artysty pn. „POLACC”, gdzie rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik. W trakcie koncertu można było usłyszeć utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską, czy polskimi tańcami ludowymi, ale też kompozycje wielkich mistrzów, między innymi: Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Karola Szymanowskiego.
O harmonijne połączenie akcentów duchowych i rozrywkowych zadbali wspaniale elbląscy kameraliści, towarzyszący zespołowi Marcina Wyrostka. Muzyk w trakcie trwania koncertu wielokrotnie stwierdzał, że „warto podkreślać wielobarwność i energiczność polskiej muzyki, bo nie mamy się czego wstydzić”.
Zgromadzeni w kościele nagrodzili występ artystów gromkimi brawami i owacjami na stojąco, co zostało nagrodzone przez muzyków bisami. Obecny na koncercie Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski podziękował artystom za wspaniały występ i zaprosił jednocześnie muzyków na kolejne uczty muzyczne do Pasłęka.