W dniu dzisiejszym, tj. 16 maja 2018 r., Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski spotkał się z Panią Wiesławą Pokropską - dyrektor Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak, aby podsumować tegoroczną akcję „Żonkilowe Pola Nadziei”. W trakcie spotkania nastąpiło przekazanie 20 puszek, z którymi kwestowali wolontariusze z Pasłęka, Zielonki Pasłęckiej i Drulit.

 

Dyrektor elbląskiego hospicjum podziękowała za zaangażowanie i koordynację akcji Żonkilowych Pól Nadziei w gminie Pasłęk. Burmistrz Pasłęka zadeklarował kontynuowanie tej szlachetnej akcji i wyraził wdzięczność wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom za okazane serce.

 

Dla przypomnienia dodajmy, że w tegorocznej akcji przy parafiach wzięło udział 85 wolontariuszy i rozdano ponad 6000 żonkili. Zbiórkę na rzecz Hospicjum Elbląskiego przeprowadzono przy parafii bł. Jerzego Matulewicza, parafii św. Józefa, parafii Najświętszej Maryi Panny w Pasłęku, Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Drulitach oraz przy Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej. Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego po zliczeniu pieniędzy poinformuje nas o kwocie zebranych pieniędzy przy parafiach.

 

W dowód wdzięczności każdy wolontariusz uczestniczący w akcji otrzyma „Świadectwo Żonkilowe” Stowarzyszenia na Rzecz Hospicjum Elbląskiego.