Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury, zapraszają 14 stycznia 2018 roku na Pasłęcki Koncert Noworoczny pn."Gran Bellezza - Gala Karnawołowa". Podczas imprezy będzie miało miejsce wręczenie nagród "PASŁĘCKIE WYDARZENIE ROKU 2017". Jest to trzecia edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby, instytucje oraz firmy mające wyjątkowe osiągnięcia na rzecz rozwoju społeczno–gospodarczego i kulturalnego gminy Pasłęk.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Gran Bellezza – Gala Karnawałowa

W programie najpiękniejsze melodie ze świata opery, operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej.

Bellezza Opera Trio, w składzie:
Agnieszka Adamczak-Hutek (soprano)
Marcin Hutek (baryton)
Wojciech Sokolnicki (tenor)
Dariusz Tarczewski - pianista

Program Koncertu m.in.:

1.F. Lehar- aria Wilii z operetki „Wesoła wdówka” A 5.001.F. Lehar- aria Wilii z operetki „Wesoła wdówka”
2.G. Bizet- aria Torreadora „Votre toast” z op. „Carmen”
3. S. Cardillo - pieśń neapolitańska „Core ngrato”
4. J. Offenbach- duet „Belle nuit” z op.”Opowieści Hoffmana”
5.J. Bock- aria Teviego „ Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu”
6.A. Lara- pieśń neapolitańska „Granada”
7.F.Loewe – aria Elizy Doolittle z operetki „My fair lady”
8.L. Denza- pieśń neapolitańska- Funiculli, funiculla
9.E. Morricone- Nella fantasia- melodia z filmu „Misja”
10. R. Lovland- piosenka You raise me up ( Arrivederci roma ?)
11.A. L. Webber- duet „All I ask of You” z musicalu „Upiór w operze”
12. F. Sinatra- My way
13. E. di Capua- O sole mio- pieśn neapolitańska
14. F. Lehar- Usta milczą, dusza śpiewa- z operetki „Wesoła wdówka”
15. G. Verdi- Libbiamo, libbiamo- toast z op. „La Traviata”

Bellezza Opera Trio to wyjątkowy, bo rodzinny projekt muzyczny, w którym swe wokalne siły postanowili połączyć młodzi, lecz nieprzeciętnie utalentowani poznańscy śpiewacy operowi: Agnieszka Adamczak-Hutek (sopran), Marcin Hutek (baryton) oraz Wojciech Sokolnicki (tenor). Każdy z ich koncertów staje się prawdziwym muzycznym świętem – na co dzień Agnieszka, Marcin i Wojciech występują bowiem jako uznani soliści w kraju i za granicą. Artyści, w ostatnich latach koncertujący również jako Rodzinne Trio Operowe, zdążyli już jednak zasłynąć wśród melomanów doskonałymi i porywającymi, a często
i zaskakującymi interpretacjami najbardziej znanych operowych i operetkowych arii, duetów i tercetów, przebojów muzyki klasycznej i współczesnej oraz musicalowych hitów.

Spektakle z udziałem Bellezza Opera Trio to zawsze wyjątkowe wydarzenia muzyczne
z dużą dozą rozrywki i humoru. Trio Operowe Belleza to także dowód, że z rodziną wychodzi się najlepiej nie tylko na zdjęciu, bowiem Marcin jest mężem Agnieszki. Jednym słowem rodzina, jednak w tym przypadku słowo to rozciąga się zdecydowanie szerzej niż w innych przypadkach.

Ona - piękna, niezwykle utalentowana i oklaskiwana w największych salach europejskich sopranistka. Na koncie ma nie tylko liczne występy operowe, ale również role teatralne
w towarzystwie między innymi znakomitej Krystyny Jandy (Maria Callas - Masterclass). Oni; Marcin, baryton o włoskiej urodzie, śpiewak z krwi i kości. Idealnie pasujący do Agnieszki. Ma za sobą liczne występy i festiwale. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Wojciech, ma w sobie wszystkie atuty prawdziwego mężczyzny. Oprócz żurnalowego wyglądu i nieprzeciętnej inteligencji jest jednym z najlepszych polskich tenorów młodego pokolenia.

Marcin Hutek (baryton) – urodzony w 1987 roku, był chórzystą i solistą Poznańskiego Chóru Chłopięcego „Polskie Słowiki”.

W latach 2009 – 2011 studiował na wydziale wokalnym na Zürcher Hochschule der Künste. W 2013 roku ukończył studia wokalne w klasie śpiewu dr Jarosława Bręka w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje Umiejętności wokalne doskonalił na kursach prowadzonych przez m. in. Kaludiego Kaludova, Bruno Pola, Jane Thorner - Mengedoht, Hartmuta Hölla.
W 2000 roku zadebiutował altową partią Chłopca w Czarodziejskim Flecie na Opernfestspiele w Bad Hersfeld, a w 2008 roku, jako baryton partią Palego w Baronie Cygańskim na Festiwalu w Altusried. W 2009 wykonywał partię Jezusa w Das Sühnopfer C. Loewego w Konzerthaus Berlin.

Wystąpił dwukrotnie na Zürcher Festival der Künste – rola Landsknecht w operze Simplicius Simplicissimus W. A. Hartmana i Tiridate w operze Radamisto G. F. Haendla.
W 2011 został zaproszony do prawykonania utworu Return of Osiris Clintona Haycrafta.
W 2012 roku brał udział w międzynarodowym projekcie „Phoenix” w Teatro Helena Sá e Costa w Porto, gdzie kreował partię Ernesto Volmara w operze Alina regina di Golconda G. Donizettiego.

Na początku 2015 roku wziął udział w projekcie operetkowym „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana reaktywującym scenę operetkową we Wrocławiu, w której zadebiutował w roli Feriego von Kerekes.

Marcin Hutek jest laureatem konkursów - pierwszej nagrody i trzech nagród specjalnych na IV Konkursie Wokalnym im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach, trzeciej nagrody i dwóch nagród specjalnych na Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie oraz Kiwanis Wettbewerb 2010 w Zurychu. Współpracował z takimi dyrygentami jak: Siegfried Heinrich, Pierre-Alain Monot, Wilhelm Keitel, Jerzy Salwarowski, Michael Wendeberg, i reżyserami: Thomas Fiedler, Julie Beauvais, Maria Luisa Bigai, Natalia Babińska.

Agnieszka Adamczak-Hutek (baryton) – ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Rymarczyk w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach u Renaty Scotto, Francisco Araizy, Iona Buzei, Evy Blahovej i Heleny Łazarskiej. Po studiach kontynuowała swój rozwój wokalny w Internationale Opernstudio (IOS) in Opernhaus Zürich w Szwajcarii. Jest laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych m.in. zdobyła I nagrodę na konkursie wokalnym im. Anneliese Rothenberger w Niemczech, została laureatką w Concorso Internazionale di
Canto “La Bohéme” we Włoszech oraz zdobyła II nagrodę na legendarnym już konkursie International Hans Gabor Belvedere Singing Competition 2010 w Wiedniu.

Brała udział w słynnych festiwalach operowych m.in. „Glyndebourne on Tour” w Wielkiej Brytanii, Festiwalu Aix-En-Provence we Francji, a także Al Hussein Theater w Ammanie
w Jordanii.

W roku 2012 dokonała nagrania płytowego „Huit Chansons polonaises” F. Poulenca razem
z jednym z najbardziej cenionych akompaniatorów na świecie, Grahamem Johnsonem dla brytyjskiej wytwórni Hyperion.

Występowała na wielu polskich i zagranicznych scenach operowych, m. in. Opera de Oviedo (Hiszpania), Auditorio Beluarte w Pampelunie (Hiszpania), Teatro Filarmonico w Veronie (Włochy), Opernhaus Zürich (Szwajcaria), Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Wielki w Łodzi, Opera Bałtycka w Gdańsku, Opera na Zamku w Szczecinie, kreując takie partie jak: Donna Anna z op. „Don Giovanni” W. A. Mozarta, Donna Elvira z op. „Don Giovanni” W. A. Mozarta, Pamina z op. „Die Zauberflote” W. A. Mozarta, Fiordiligi z op. „Cosi fan tutte” W. A. Mozarta, Musetta z op. „La Boheme” G. Pucciniego, Laura z op. „Luisa Miller” G. Verdiego, Hanna z op. „Straszny dwór” St. Moniuszki, Najade z op. „Ariadne auf Naxos” R. Straussa czy Edwige z op. „Robinson Crusoe” J. Offenbacha.

Występując w kraju i za granicą współpracowała z takimi dyrygentami jak :
Jakub Hrůša , Michael Jurowski, Eivind Gullberg Jensen, Jochen Rieder, Ingo Metzmacher, Massimo Zanetti, Andrea Battistoni, Tadeusz Kozłowski, Gabriel Chmura, Mieczysław Dondajewski, Marcin Sompoliński, Antoni Gref, Grzegorz Wierus, Maciej Figas
i reżyserami: Matthias von Stegmann, Jens-Daniel Herzog, Damiano Michieletto, Ivan Stefanutti, Pippo Delbono i Ryszard Peryt.

Wojciech Sokolnicki - Tenor dramatyczny młodego pokolenia.

Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Wałbrzychu w klasie saksofonu.

Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze L.Bernsteina „Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Zdobył za nią nagrodę im. Jana Kiepury 
za najlepszy Debiut Roku 2010.
W 2011 zaproszono go do koncertowego wykonania partii Candide`a 
w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo z towarzyszeniem Orchestra Synfonica Syciliana.
W roku 2013 wystąpił w prapremierze polskiej jako Robinson Crusoe w dziele J. Offenbacha „Robinson Crusoe”. W tym samym roku został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie.

W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w „Pagliacci”- R.Leoncavallo oraz Turiddu w „Cavaleria rusticana”- P.Mascagniego w Teatrze Wielkim
w Poznaniu.

Jego kariera koncertowa rozpoczęła się w 2015 roku gdzie jako solista wykonujący najsłynniejsze tenorowe arie występował niemalże na wszystkie scenach filharmonii
w Polsce, ale także na scenach w Chicago (USA), Toronto (Kanada), Baden-Baden (Niemcy).
W 2016 r. został zaproszony do jury w Międzynarodowym Konkursie Kameralistyki
w Chang Mai (Tajlandia).

W tym samy roku został po raz kolejny zwycięzcą Konkursu Tenorów organizowanego przez Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie. Oprócz scen teatrów i filharmonii występował na wielu międzynarodowych festiwalach jako solista oraz reżyser koncertów. Jest artystą niezależnym, oprócz występów solowych działa jako producent Opera Night Group oraz współtwórca grupy Tre Voci - Tenorzy.