Drodzy Wolontariusze,

zadania, jakie podejmujecie, dotyczą tak wielu dziedzin życia, że trudno je wszystkie wymienić. Każde z nich – to pełne poświęcenia działanie, które wypływa z szacunku dla drugiego człowieka oraz przeświadczenia o mocy każdego dobrego gestu. To dzięki Waszej obecności w życiu codziennym możliwe staje się skuteczne rozwiązywanie wielu problemów. Poprzez gotowość do działania tworzycie więzi między ludźmi, kształtujecie życie społeczne i skutecznie odpowiadacie na potrzeby otoczenia. Po prostu jesteście zawsze tam, gdzie to konieczne!

Dziś, 5 grudnia – w dniu Waszego święta – szczególne życzenia i podziękowania pragnę złożyć stowarzyszeniom i wolontariuszom działającym na terenie miasta i gminy Pasłęk, tym wszystkim którzy swoją pracą promują ideały bezinteresownego niesienia pomocy oraz dawania nadziei tym w najbliższej okolicy.

Życzę Wam spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy.

Jestem przekonany, że nie zabraknie Wam wytrwałości i wiary w to co robicie. Mam nadzieję, że swoją otwartością i zaangażowaniem będziecie zarażać innych – rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, a dzięki Wam i Waszej pracy, świat w którym żyjemy codziennie będzie stawał się lepszym.

 

W tym szczególnym dniu, chciałbym zaprosić wszystkich wolontariuszy na uroczystą III Pasłęcką Galę Wolontariatu, która odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 18.00 w sali kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

 

Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski

gala III s